Ankarada Karotcu

Beton delme
22 Aralık 2019
Galeri
22 Aralık 2019

Karotu ilk olarak Almanlar, betondan numune almak  için  araştırmalar sonucunda, karot makinasını  icat etmişlerdir. Bu makine ile, betonu silindir şeklinde delerek, silindir  içerisinde kalan  ve havuca  benzeyen betonu çıkartmayı başarmışlardır. Havuca benzemiş olmasından dolayı, havuç anlamına gelen, karot kelimesi ile adlandırılmıştır. Böylece, betonu silindir şeklinde delme işine karot, bu işi karot makinaları ile yapanlara da karotçu ismi verilmiştir. İnşaatlarda beton delme, kesme işine karotculuk denilmektedir.

 Kalorifer tesisatı, pis-temiz su, baca delikleri, kapı - pencere, klima , asansör - merdiven boşluğu açılımları, doğalgaz tesisatı delikleri ve benzeri demirli - demirsiz her türlü betonarme binada yapılacak tadilat işlemlerinde kısa sürede sorunsuz bir şekilde işinizi halletmenize yarayan bir teknolojidir.

Firmamız tarafından 18mm den 500mm ye kadar karot matkabı kullanılarak betonarme elemanlarda delik açma işlemi yapılabilmektedir.
Delik derinliğinde sınır bulunmamaktadır. Aşağıdaki işlemler Karot makinaları ile yapılması durumunda betonarme elemanlarda herhangi bir titreşim veya darbe oluşmamaktadır.

Translate »